بایگانی نوشته‌ها


هومیوپاتی در نظامهاي سلامت

هومیوپاتی در نظامهاي سلامت

بپویتوین رئیس انجمن پژوهش هومیوپاتی فرانسههومیوپاتی یک شیوه درمانی است که اجزاء زیادي را در بر میگیرد و داراي سه عنصراساسی  است: بیمار، و شرایط و ویژگیهاي شخصیاش؛ دارو، و ترکیب و فرایند تولیدش؛و  پزشک، و رویکردش به درمان و مفاهیم سلامت. توسعه پژوهش و ساختارهاي  ارزیابی،به همراه آموزش انتقادي و تحلیلی، به پیشرفت طبابت هومیوپاتی و  تعریف نقش بالقوهآن در رابطه با سایر روشهاي درمانی متعارف و غیرمتعارف در  نظامهاي سلامت غرب کمک میکند.هومیوپانی دویستمین سالگرد تولد خودرا در  سال 1996 جشن گرفت . در این مراسم هورست سیهوفر، وزیر سلامت آلمان، عنوان  کرد که موفقیت هومیوپاتی را ”نمیتوان انکار کرد اگرچه همواره تلاش بر این  بوده است “ و ”محصولات هومیوپاتی همیشه ب اید بتوانند اثربخشی خود را ثابت  کنند “ [ 1]. در یک همایش سازمان بین المللی پزشکی هومیوپاتی در سال 1994 ،  دکتر ژ. ژانگ افسر سلامت سازمان بهداشت جهانی براي طبهاي سنتی به ادغام  هومیوپاتی در نظام هاي سلامت ملی کشورهاي متعددي از جمله آلمان، هند،مکزیک،  پاکستان، سري لانکا، و انگلستان اشاره نمود [ 2]. او ویژگیهاي هومیوپاتی  را رویکرد

خواص جو

خواص جو

“خواص جو” به عنوان یکی از غلات سبوس دار در سه بخش خواص آرد جو و خواص نان  جو و فواید جو مورد بررسی قرار می گیرد که از برترین خواص این دانه می  توان به زیبایی پوست و مو ، سلامت قلب ، جلوگیری ازدیابت و تناسب اندام  اشاره کرد.

خواب چیست؟

خواب چیست؟

خواب چیست؟از  نظر پزشکی مدرن، خواب کافی برای سلامتی و حفظ فعالیت های عادی دستگاه عصبی  لازم است. درحقیقت خواب برای کمک به اعصاب است. در مدت خواب، اعصاب کاملا  آزاد شده و از فشار و خستگی بیش از حد رهایی می یابند.شیخ الرئیس ابوعلی  سینا می فرماید: روح نفسانی که گرداننده حس و حرکت است. به جایی بر می گردد  که ار آنجا شروع کرده است . ابزار حسی و جنبش را رها می کند.این ابزار  بدون وجود روح نفسانی، از کار دست برمی دارند.

ارتباط غذا با خواب و بیداری در طب سنتی

ارتباط غذا با خواب و بیداری در طب سنتی

به افراد با مزاج سرد و تر توصیه می‌شود زیاد نخوابند، زیرا با خوابیدن زیاد، رطوبت بیشتر می‌شود.خوابیدن،  معادل سکون بدنی- روانی و بیداری، معادل فعالیت بدنی- روانی است، بنابراین  انسان هرچه بیشتر بیدار باشد، بدن او بیشتر به سمت گرمی و خشکی میل پیدا  می‌کند و رطوبت بدن کاهش می‌یابد. برعکس، هرچه فرد بیشتر بخوابد، رطوبت‌های  بدن و همچنین رطوبت مغز بیشتر می‌شود و بدن به سمت سردی گرایش پیدا  می‌کند.

خواص تخم شربتی

خواص تخم شربتی

تخم شربتی گیاهی خودرو، یک ساله و شبیه به ریحان ولی با برگ ها و تخم  های ریزتر است. ساقه های آن مربع شکل و گلش مایل به قرمز و صورتی است. این  گیاه در اوایل بهار در کوهستان ها و بیابان ها می روید.نام های دیگر این  گیاه:بادروج، تره خراسانی، اوقیمن، حوک، بورنگ، صریرا و بادروج ابیض می  باشد. تخم شربتی یک نوشیدنی لذت بخش و دارویی گیاهی است همچنین این  گیاه در درمان بسیاری از بیماری های مفید است. این گیاه بومی آمریکای مرکزی  بوده اما مانند ذرت به دیگر نقاط جهان نیز برده شده است. این گیاه را برای  مصرف تخم آن می کارند، گرچه خود گیاه کاربرد تزئینی هم دارد. لعاب این  دانه ها پس از جذب آب به صورت ژله ای درمی آید که می تواند برای رفع  عطشمورد استفاده قرار گیرد. تخم شربتی خواص زیادی دارد و این گونه نیست که  فقط برای فصل گرما توصیه شود.

خواص گیلاس

خواص گیلاس

خواص گیلاس گیلاس  یا آلوکک، میوه ای بهاری و تابستانی از سرده پرونوس است که به دو نوع  گیلاس شیرین (شامل گیلاس و گیلاس ترش یا آلبالو) و گیلاس وحشی تقسیم می  شود، در ایران دو نوع گیلاس زرد و گیلاس قرمز یا گیلاس سیاه یافت می شود.گیلاس  فواید زیادی برای بدن دارد که ما در این مقاله از سایت کوکا به طور کامل  خواص گیلاس زرد و قرمز، آب، هسته و دم گیلاس را برای سلامتی، یبوست،  بارداری، سرماخوردگی و پوست و مو شرح داده ایم.

خواص عسل

خواص عسل

خواص عسل  یکی از هدیه های ارزنده و پر ارزش ايزد دانا و توانا می باشد. که در قرآن  کریم از آن به عنوان ((فیه شفاء للناس))( چيزي كه شفای مردم در آن است )  یاد می شود. واژه عسل یک واژه عربی است که در فارسی آن را انگبین می‌گویند.  و عبارت است از شهد گل‌ها که زنبور عسل به كمك خرطوم خود آن را مکیده و از  راه دهان به کیسه ي بسیار کوچک خود موسوم به کیسه عسلی وارد می‌کند.

خواص بادام زمینی

خواص بادام زمینی

فواید و مضرات بادام زمینیبادام  زمینی طعم و ارزش غذایی مانند گردو و بادام دارد . بادام زمینینیز بسیار  مغذی است. آن ها شامل بسیاری از مواد مغذی ضروخواص بادام زمینی . بادام زمینی ها برای 8  مقدار ماده مغذی ضروری مثل کاهش خطر بیماری های قلبی، کنترل وزن، تثبیت سطح  قند خون، افزایش متابولیک در بدن انسان و غیره شناخته می شوند.درخانه  بسیاری از هندی ها بادام زمینی وجود دارد و به عنوان میان وعده مصرف می  شود.

خواص دارچین

خواص دارچین

خواص دارچین: یکی از ادویه های خوشبو و قدرتمند بوده و برای هزاران سال است که در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. دارچین در واقع پوست درختی است کوچک و همیشه سبز به ارتفاع 5 تا 7 متر که بومی سریلانکا و جنوب هند می باشد.چوب دارچین فواید فراوانی برای سلامتی بدن دارد که در ادامه این مقاله  خواص چای دارچین برای سلامتی و لاغری، زنان باردار و مردان و همچنین خواص ماسک دارچین برای پوست و مو آشنا خواهید شد.

دکتر یدالله احراری با بیش از ۳۰ سال تجربه پزشکی ارائه دهنده نوین ترین و موثر ترین روشهای طب سنتی در مشهد و ایران
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...