بایگانی نوشته‌ها


عنبیه شناسی

عنبیه شناسی

تاريخچه عنبیه شناسیاز قديم الايام چشمان  شفاف و درخشنده در ارتباط با سلامتي بوده‌اند. يك شكل عنبيه‌شناسي ممكن است  بوسيله بقراط، پزشك يوناني در قرن پنجم ميلاد به كار مي‌رفته است، اما فقط  در اواخر قرن نوزدهم تئوري عنبيه‌شناسي جديد براي اولين بار به وسيله يك  پزشك مجارستاني به نام Ignats von peczely ارائه شد. در دوران كودكي، “ون  پزلي” سعي مي‌كرد تا يك جغد به دام افتاده را هنگامي كه پايش شكسته بود،  نجات دهد.

ارتباط بین غذا خوردن با محیط زندگی در طب سنتی

ارتباط بین غذا خوردن با محیط زندگی در طب سنتی

 محیط شامل اقلیم‌ها، مناطق جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، فصول و... می‌باشد.هر  منطقه جغرافیایی مزاجی دارد، به‌طور مثال، مناطق مرکزی و جنوبی و همچنین  بخشی از مناطق شرقی کشور ما که با حالت مسطح آفتاب زیاد و رطوبت کم هستند،  مزاج گرم و خشک دارند (مخصوصاً مناطق مرکزی کشور). سواحل دریای جنوب و  شهرهای آن مناطق، مزاج‌های گرم و رطوبتی دارند. در شمال کشور و در فصل‌های  گرم هم مزاج گرم و تر است. مناطق کوهستانی غرب و شمال غرب بیشتر مزاج سرد و  خشک دارند. شمال کشور و شهرهای ساحلی دریای خزر (مازندران)، به جز دو سه  ماه وسط تابستان، مزاج‌های سرد و رطوبتی دارند.

شش اصل ضروری

شش اصل ضروری

شش اصل ضروری (سته ضروریه)نگرش  طب سنتی در درجه اول  پیشگیرانه و سپس درمانی است.در این طب پیشگیری مهمتر  از درمان است و با استفاده از این روش می توان از بروز بیماریهای مزمن که  امکان درمان را دشوار می سازد جلوگیری کرد. از دیدگاه طب سنتی برای داشتن زندگی سالم ، توجه به شش اصل (سته ضروریه) ضروری

سبک زندگی

سبک زندگی

سبک  زندگی (به انگلیسی: Life Style)، می‌تواند به علایق، نظرات،رفتارهاو  جهت‌گیری رفتاری یک فرد، گروه یا فرهنگ اشاره کند.به معنای شیوهٔ زندگی خاص  یک فرد، گروه، یا جامعه است. این اصطلاح نخستین بار توسط آلفرد آدلر  روان‌شناس اتریشی استفاده شد.

بادکش

بادکش

بادکش درمانی در طب سنتی ایرانی ـ اسلامی یکی از ارکان درمانی مکمل و پیشگیری‌کننده به حساب می‌آید و از آن می‌توان برای کاهش یا بهبود برخی بیماری‌ها همچون دردهای استخوانی ـ مفصلی، گرفتگی‌های عضلانی، خستگی‌های مزمن، دردهای مبهم بدنی، التهاب بافت‌های نرم عمیق یا زیر پوستی، ضعف در خونرسانی و دفاع بدن و برخی از انواع بیماری‌های پیچیده استفاده کرد.

دکتر یدالله احراری با بیش از ۳۰ سال تجربه پزشکی ارائه دهنده نوین ترین و موثر ترین روشهای طب سنتی در مشهد و ایران
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...