بایگانی نوشته‌ها


خواص تخم شربتی

خواص تخم شربتی

تخم شربتی گیاهی خودرو، یک ساله و شبیه به ریحان ولی با برگ ها و تخم  های ریزتر است. ساقه های آن مربع شکل و گلش مایل به قرمز و صورتی است. این  گیاه در اوایل بهار در کوهستان ها و بیابان ها می روید.نام های دیگر این  گیاه:بادروج، تره خراسانی، اوقیمن، حوک، بورنگ، صریرا و بادروج ابیض می  باشد. تخم شربتی یک نوشیدنی لذت بخش و دارویی گیاهی است همچنین این  گیاه در درمان بسیاری از بیماری های مفید است. این گیاه بومی آمریکای مرکزی  بوده اما مانند ذرت به دیگر نقاط جهان نیز برده شده است. این گیاه را برای  مصرف تخم آن می کارند، گرچه خود گیاه کاربرد تزئینی هم دارد. لعاب این  دانه ها پس از جذب آب به صورت ژله ای درمی آید که می تواند برای رفع  عطشمورد استفاده قرار گیرد. تخم شربتی خواص زیادی دارد و این گونه نیست که  فقط برای فصل گرما توصیه شود.

خواص گیلاس

خواص گیلاس

خواص گیلاس گیلاس  یا آلوکک، میوه ای بهاری و تابستانی از سرده پرونوس است که به دو نوع  گیلاس شیرین (شامل گیلاس و گیلاس ترش یا آلبالو) و گیلاس وحشی تقسیم می  شود، در ایران دو نوع گیلاس زرد و گیلاس قرمز یا گیلاس سیاه یافت می شود.گیلاس  فواید زیادی برای بدن دارد که ما در این مقاله از سایت کوکا به طور کامل  خواص گیلاس زرد و قرمز، آب، هسته و دم گیلاس را برای سلامتی، یبوست،  بارداری، سرماخوردگی و پوست و مو شرح داده ایم.

خواص عسل

خواص عسل

خواص عسل  یکی از هدیه های ارزنده و پر ارزش ايزد دانا و توانا می باشد. که در قرآن  کریم از آن به عنوان ((فیه شفاء للناس))( چيزي كه شفای مردم در آن است )  یاد می شود. واژه عسل یک واژه عربی است که در فارسی آن را انگبین می‌گویند.  و عبارت است از شهد گل‌ها که زنبور عسل به كمك خرطوم خود آن را مکیده و از  راه دهان به کیسه ي بسیار کوچک خود موسوم به کیسه عسلی وارد می‌کند.

خواص بادام زمینی

خواص بادام زمینی

فواید و مضرات بادام زمینیبادام  زمینی طعم و ارزش غذایی مانند گردو و بادام دارد . بادام زمینینیز بسیار  مغذی است. آن ها شامل بسیاری از مواد مغذی ضروخواص بادام زمینی . بادام زمینی ها برای 8  مقدار ماده مغذی ضروری مثل کاهش خطر بیماری های قلبی، کنترل وزن، تثبیت سطح  قند خون، افزایش متابولیک در بدن انسان و غیره شناخته می شوند.درخانه  بسیاری از هندی ها بادام زمینی وجود دارد و به عنوان میان وعده مصرف می  شود.

خواص دارچین

خواص دارچین

خواص دارچین: یکی از ادویه های خوشبو و قدرتمند بوده و برای هزاران سال است که در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. دارچین در واقع پوست درختی است کوچک و همیشه سبز به ارتفاع 5 تا 7 متر که بومی سریلانکا و جنوب هند می باشد.چوب دارچین فواید فراوانی برای سلامتی بدن دارد که در ادامه این مقاله  خواص چای دارچین برای سلامتی و لاغری، زنان باردار و مردان و همچنین خواص ماسک دارچین برای پوست و مو آشنا خواهید شد.

خواص زردآلو

خواص زردآلو

زرد آلو (نام علمی: Prunus armeniaca) یک گونه از خانواده گلسرخیان است.  این درخت کوچک که میوه آن خوراکی است از دوران پیش‌تاریخی کشت می‌شده‌است.نام در زبان‌های دیگر
زرد آلو در زبان ارمنی «دزیران»، در ترکی آذربایجانی اریه (ərik) و در ترکی استانبولی قیسی (Kayısı) نامیده می‌شود.
زردآلو که به نام های اریک در ترکی آذربایجانی و قیسی در ترکی استانبولی نامیده می شود، میوه ای شیرین  از خانواده گلسرخیان می باشد.

خواص موز

خواص موز

موز یکی از محبوب ترین میوه های روی زمین است که بومی جنوب شرقی آسیا می  باشد. موز در حال حاضر در بیش از 100 کشور در سراسر جهان رشد می کند و  دارای فواید فراوانی برای سلامتی و زیبایی می باشد. با خواص کامل موز برای سلامتی، لاغری، پوست و مو و دوران بارداری آشنا خواهید شد.

خواص آمله

خواص آمله

آمله یا آملا میوه ای ریز و شباهتی از ترکیب آلو و انگور دارد که در جنگلهای هندوستان و نیز در نواحی سیستان و بلوچستان ایران می‌روید. پودر، میوه و روغن آمله یا آملا که به انگور هندی نیز مشهور است یکی از مهمترین مواد در طب آیورودا – طب سنتی ۳۰۰۰ ساله هند – است. این گیاه که هم به شکل میوه های خوراکی، هم پودر و هم روغن و هم آب میوه استفاده می شود فواید اعجاب انگیزی برای سلامتی دارد. و در کنار تمام فوایدش برخی مضرات را نیز دارد. در ادامه ۳۰ خاصیت پودر خشک، میوه و روغن آمله یا آملا برای سلامتی به علاوه عوارض جانبی آمده است.

هومیوپاتی در اطفال

هومیوپاتی در اطفال

هومیوپاتی در اطفال با  توجه به اینکه هومیوپاتی از طریق تقویت سیستم ایمنی بدن موجب درمان بیماری  می شود هرچقدر سیستم ایمنی سالمتر و میزان مصرف داروهای شیمیایی کمتر باشد  درمان سریعتر اتفاق می افتد . مطابق اصل فوق کودکان بهترین پاسخ را به  درمان هومیوپاتی میدهند.

دکتر یدالله احراری با بیش از ۳۰ سال تجربه پزشکی ارائه دهنده نوین ترین و موثر ترین روشهای طب سنتی در مشهد و ایران
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...