بایگانی نوشته‌ها


هومیوپاتی در نظامهاي سلامت

هومیوپاتی در نظامهاي سلامت

بپویتوین رئیس انجمن پژوهش هومیوپاتی فرانسههومیوپاتی یک شیوه درمانی است که اجزاء زیادي را در بر میگیرد و داراي سه عنصراساسی  است: بیمار، و شرایط و ویژگیهاي شخصیاش؛ دارو، و ترکیب و فرایند تولیدش؛و  پزشک، و رویکردش به درمان و مفاهیم سلامت. توسعه پژوهش و ساختارهاي  ارزیابی،به همراه آموزش انتقادي و تحلیلی، به پیشرفت طبابت هومیوپاتی و  تعریف نقش بالقوهآن در رابطه با سایر روشهاي درمانی متعارف و غیرمتعارف در  نظامهاي سلامت غرب کمک میکند.هومیوپانی دویستمین سالگرد تولد خودرا در  سال 1996 جشن گرفت . در این مراسم هورست سیهوفر، وزیر سلامت آلمان، عنوان  کرد که موفقیت هومیوپاتی را ”نمیتوان انکار کرد اگرچه همواره تلاش بر این  بوده است “ و ”محصولات هومیوپاتی همیشه ب اید بتوانند اثربخشی خود را ثابت  کنند “ [ 1]. در یک همایش سازمان بین المللی پزشکی هومیوپاتی در سال 1994 ،  دکتر ژ. ژانگ افسر سلامت سازمان بهداشت جهانی براي طبهاي سنتی به ادغام  هومیوپاتی در نظام هاي سلامت ملی کشورهاي متعددي از جمله آلمان، هند،مکزیک،  پاکستان، سري لانکا، و انگلستان اشاره نمود [ 2]. او ویژگیهاي هومیوپاتی  را رویکرد

خواص جو

خواص جو

“خواص جو” به عنوان یکی از غلات سبوس دار در سه بخش خواص آرد جو و خواص نان  جو و فواید جو مورد بررسی قرار می گیرد که از برترین خواص این دانه می  توان به زیبایی پوست و مو ، سلامت قلب ، جلوگیری ازدیابت و تناسب اندام  اشاره کرد.

خواب چیست؟

خواب چیست؟

خواب چیست؟از  نظر پزشکی مدرن، خواب کافی برای سلامتی و حفظ فعالیت های عادی دستگاه عصبی  لازم است. درحقیقت خواب برای کمک به اعصاب است. در مدت خواب، اعصاب کاملا  آزاد شده و از فشار و خستگی بیش از حد رهایی می یابند.شیخ الرئیس ابوعلی  سینا می فرماید: روح نفسانی که گرداننده حس و حرکت است. به جایی بر می گردد  که ار آنجا شروع کرده است . ابزار حسی و جنبش را رها می کند.این ابزار  بدون وجود روح نفسانی، از کار دست برمی دارند.

ارتباط غذا با خواب و بیداری در طب سنتی

ارتباط غذا با خواب و بیداری در طب سنتی

به افراد با مزاج سرد و تر توصیه می‌شود زیاد نخوابند، زیرا با خوابیدن زیاد، رطوبت بیشتر می‌شود.خوابیدن،  معادل سکون بدنی- روانی و بیداری، معادل فعالیت بدنی- روانی است، بنابراین  انسان هرچه بیشتر بیدار باشد، بدن او بیشتر به سمت گرمی و خشکی میل پیدا  می‌کند و رطوبت بدن کاهش می‌یابد. برعکس، هرچه فرد بیشتر بخوابد، رطوبت‌های  بدن و همچنین رطوبت مغز بیشتر می‌شود و بدن به سمت سردی گرایش پیدا  می‌کند.

دکتر یدالله احراری با بیش از ۳۰ سال تجربه پزشکی ارائه دهنده نوین ترین و موثر ترین روشهای طب سنتی در مشهد و ایران
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...